Islington je malý pražský klub, který původně začal jako fanklub Neila Gaimana a jeho díla. Proto také název Islington, padlý anděl z knížky Nikdykde. Jeho členové jsou mladí, akční a idealističtí fanové, kteří se seznámili v tehdy ještě existujícím Krakatitu. Jejich zájmy se rozrostly do všech stran a dnes najdeme stopy Islingtonu nejen na conech (Scon, Trpaslicon), ale i mezi fanoušky Terryho Pratchetta, JRRT, Star Treku apod. a na Poradách Československého fandomu. V neposlední řadě se členové klubu významně podílí na pořádání literární soutěže Vidoucí, dítku SFK Palantír.

Islingtonské dámy jsou o něco drzejší než pánská část klubu a obvykle se v centru skandálů a pomluv pohybují právě ony. Pánové zůstávají raději v pozadí a představují pevný bod v klubovém chaosu. Bohužel doplácejí na všudypřítomnou generalizaci a zejména průšvihy půvabnější poloviny Islingtonu.

Všechny členy klubu naleznete na diskusním serveru Nyx.cz. Islington tam vlastní také svou diskusi, která je sice soukromá, ale po podplacení majitelky získáte přístup.

Členové:

Adelhaida je Osobnost. Můžete ji potkat, jak bloumá po staré Praze v černém roláku a s baretem na hlavě, listujíc ohmataným vydáním Sartra. Nelekněte se ale, pokud na ni narazíte v krčmě pochybné pověsti, s prázdným korbelem v ruce, pějíc opilecké písně. To pravděpodobně převzala vládu jiná z jejích skrytých stránek. Jméno, které si vybrala – Adelhaida – znamená vznešená dívka, šlechtična. Nenechte se zmýlit jejím jednáním, Adélka pravděpodobně ví mnohem lépe, jak se chovat ve společnosti, než vy, i když vás v nestřežené chvíli kousne do nosu klepítkem krevety. Její zásoby fantazie jsou nevyčerpatelné. Ve chvíli, kdy si začnete myslet, že už ji znáte, udělá něco, čím vás dokonale překvapí. Je miláčkem společností, každý si ji žádá na svá soirée, každý chce sedět vedle ní v restauraci. Jste-li toho názoru, že nic jako zdravé sebevědomí neexistuje, ještě jste nepoznali Adelhaidu.

Cellindra

Snad se zdá, že stojí oběma nohama na zemi
Její jméno se však zrodilo ve snu
A ve snech žije, zdá se mi
Tak nad ní tiše žasnu
Sklenka vína
A pár druhů sýra
Široký rozhled, ve vědu víra
Červená propiska, postrach misomusův
Ale potěší kamarády, kdykoliv to potřebují – uf.

Ellie je čarodějnice, pirátka, temná duše mordorská a velekněžka řádu BMKKV. Pravděpodobně ji potkáte na nějakém conu, kde korzuje v krásných, vlastnoručně ušitých šatech (ale pozor, neplést s elfinkou!). Nebo drží kytaru, ze které dokáže vyloudit nejen čarovné písně, ale i syrové námořnické odrhovačky. S trochou štěstí ji potkáte někde v lesích, kde hledá a nachází energii a sílu. Ale nelekejte se, když zrovna není nikde k nalezení. To asi sedí ve vysoké věži svého upířího domu a šije, kreslí, zpívá, tančí, píše, vaří či provádí jinou záslužnou tvořivou činnost, ke které jí nechybí ani zručnost, ani fantazie. A nebo je ve Švýcarsku se svým milým. A nebo je jinde se svým milým. A nebo je jinde bez svého milého. Zkrátka, u Ellie si nemůžete být nikdy ničím jistí… jen tím, že se zase brzy někde objeví, aby nás potěšila…

Flad je žabák, jenž se změnil v prince chemie. Pokud máte zájem vyslechnout si nějaké vědecké řečičky o chemii, není nic jednodušího, než strávit nějaký čas v jeho přítomnosti. Díky chemickým výparům, které v častých intervalech nasává v laboratořích, je těžké se v něm vyznat. Narozdíl od běžných chemiků se ale dokáže bavit i o jiných tématech, než je chemie, a dokonce si našel dívku, která to s ním nejspíš nemá nijak jednoduché. Tyto obtíže ale bohatě vyvažuje svým humorem a dobrou náladou, kterou srší na všechny strany jak ježek pod elektrickým proudem.

Hadati je jedním z nejpilnějších členů klubu, přinášeje nám každoročně proslulý Trpaslicon. Kromě toho ještě stíhá svou poněkud nočně-hlídkoidní práci a nově i studium na Policejní akademii. K tomu člověk potřebuje spoustu humoru a ten Hadati má, vždy připraven obveselit všechny vtipnou hláškou nebo třeba celou přednáškou, své přátele pak originálním dárkem. Hadati totiž miluje humor, a to zejména ten britský v podobě komediálních seriálů a také knížek Terryho Pratchetta, které zná snad zpaměti a vždycky z nich vybere nové záludné otázky do dalšího Zeměplošského kvízu. A ačkoliv nebývá středem pozornosti a občas je zamlklý a tichý, je to proto, že si na mluvení vybírá ten správný čas. Je také nejproslulejším členem Islingtonu a má vlastní fanklub, což se nikomu jinému z nás ještě nepovedlo. Jeho šarm láká obzvláště mladé dívky.

Mara alias Kačenka jeví se nenápadnou, mimo skandály, mimo pomluvy. Ale nenechte se zmýlit. Tato lepá dívka s vlasy barvy spadaného listí, tajný sen mnoha mužů z Fandomu i Islingtonu samotného, je totiž neustále ve víru svých zájmů, od Living History akcí, přes irskou hudbu a tancování až po psaní. Má ráda dobré jídlo, pěkné lodě a pěkné Vikingy, vyrábí nejlepší dortíčky v Londýně a stojí za stovkami dobře natočených piv na všemožných conech, které vám podá se svým krásným a oblažujícím úsměvem. Statečná lady, jejíž přítomnost by probrala z chmur i mladého Werthera.

Majls je naše technická podpora. Pokud potřebujete sestavit obývací stěnu, vyrobit paraván, draka nebo dřevěnou pirátskou nohu, je tím pravým. Navíc ovládá počítače a tvorbu webových stránek. Jeho zásluhou vznikly i stránky SFK Islington. Vyvinul účinný systém, jak umlčet zpívající Adelhaidu a prozatím se mu ještě nevymkla z pod kontroly. Nejspíš je to i tím, že ji dokáže neustále překvapovat. Svých přátel si pečlivě všímá, ačkoliv díky svým studiím, práci a koníčkům nemá času nazbyt.

PetaTilio je politicky nekorektní matematička, která si nebere s ničím servítky. Nikdo ji nepřepere, protože má vytrénované svaly z dračích lodí. Po sklence vína zpívá židovské písně, vypráví židovské vtipy a fandí Izraeli. Ví spoustu věcí o spoustě věcí a je těžké ji něčím překvapit. A co je nejdůležitější – je inkarnací Temného pána, se vším, co k tomu patří, šíleným smíchem, černou magií a temným máslem.

JanoSJanoS je ženatý pán. Je s podivem, že mu jeho manželka vůbec dovolila přidat se k tak pochybné partě jako je Islington, ale on si zřejmě umí dupnout. Jeho mozek má pravděpodobně podobné vlastnosti jako Rubikova kostka, díky čemuž dokáže vždy objevit nejlepší cestu, nejvýhodnější dopravní spojení a nejlevnější Tullamorku. Dokáže být velmi vtipný, ale i chápavý, když je třeba. Tolik toužil dostat se do Islingtonu, že kvůli tomu pojedl ptačí vnitřnosti.